Yakın Doğu Üniversitesi

 

Yakın Doğu Üniversitesi Kuzey Kıbrıs Lefkoşa'da, 1988 yılında kurulmuştur. 25.000 öğrencisi ile Yakın Doğu Üniversitesi, Kuzey Kıbrıs'taki en büyük özel uluslararası üniversitedir. Çağdaş bir kampüs alanı içerisinde yapılanmış olan Yakın Doğu Üniversitesi, bütün fakülteleri, yüksekokulları, enstitüleri, hastanesi laboratuvarları, atölyeleri, bilgisayar merkezleri, kültür merkezleri, kütüphanesi, yurtları, olimpik kapalı yüzme havuzu ve diğer sosyal ve sportif tesisleri ile Yakın Doğu Kreşi, Yakın Doğu Okul Öncesi, Yakın Doğu İlkokulu ve Yakın Doğu Koleji bir bütün oluşturmaktadır. Yakın Doğu Üniversitesi, Avrupa Üniversiteler Birliği’ne (EUA), UNESCO bünyesindeki Dünya Üniversiteler Birliği’ne (IAU), İslam Dünyası Üniversiteler Federasyonu’na (FUIW) Uluslararası Mühendislik Eğitimi Topluluğu (IGIP), Uluslararası Saygın Medikal Akreditasyon Sistemi (JCI) ve 118 ulusal ve uluslararası kuruluşa tam üyedir. Yakın Doğu Üniversitesi’nin, 16 Fakülte, 220 lisans ve ön lisans, 205 master ve doktora programıyla eğitim veren 6 enstitü, 2 yüksekokul, 4 meslek yüksekokulu ve 28 araştırma merkeziyle seçkin öğrencilerine en iyi eğitim ve öğretim ortamı sağlamakla birlikte; temel amacı, onları kendine güvenen, sorumluluğunu her şeyin üzerinde tutan, toplumsal ve tarihi değerlerini gözeterek, akılcı, yaratıcı ve özgür düşünceye sahip Atatürk ilke ve devrimlerini özümsemiş bireyler olarak yetiştirmektir. Yakın Doğu Üniversitesi'nin öğrencilerine ücretsiz sergi, tiyatro, konser ve spor faaliyetleri gibi çeşitli aktivite imkânları vermektedir. Bu etkinliklerden bazıları halka açık olarak da düzenlenmektedir. Kıbrıs'ın ilk büyük, yüksek teknolojili özel hastanesi olan Yakın Doğu Üniversite hastanesi 2008 yılında üniversite Lefkoşa kampüsünün yanında hizmete açılmıştır. Üniversite Hastanesi hastaları için en iyi bakımı sunmaktadır. Üniversite, öğrencilerine hafta içleri, şehir merkezi ve kampüs arasında ücretsiz otobüs hizmeti sunmaktadır. Servis, kampüsten, şehir merkezine kadar olan rotada öğrencilerin gerekli tüm ihtiyaçları için çeşitli bölgelerde durmaktadır.

Ayrıca öğrenciler Kuzey Kıbrıs'ta ulaşım için araç kiralama, taksi ve minibüs gibi transfer hizmetleri sağlayan çeşitli firmalardan da faydalanabilirler.

CyprusBooking.com olarak biz de Kuzey Kıbrıs Yakın Doğu Üniversitesi öğrencilerine, personeline, akademik personele ve öğrenci yakınlarına uygun, kaliteli ve konforlu transfer alternatifleri sunmaktayız. Ayrıntılı bilgi için sitemizi inceleyebilir ya da müşteri temsilcimizle iletişime geçebilir, tüm sorularınızı sorabilirsiniz. Transfer rezervasyon formuna buradan ulaşabilirsiniz.